info
Polish Design Scene to platforma stworzona przez projektantów dla projektantów. Naszym celem jest promowanie twórców i kreowanie materiałów edukacyjnych.

Od projektanta oprócz umiejętności technicznych wymaga się dobrej komunikacji, dlatego największy nacisk kładziemy na słowa. Wierzymy, że u podstaw branży projektowej leży komunikacja. Umiejętność rozmawiania o dizajnie, decyzjach czy procesie przekłada się na zaufanie i autorytet, który pomaga w pracy z klientem czy w prezentacji portfolio na rozmowie o pracę.

Prowadzimy podcast, który ukazuje się co dwa tygodnie, gdzie rozmawiamy o projektowaniu. Podejmujemy dyskusję na tematy, które zasługują na więcej uwagi, a często nie są wcale poruszane np. strach, ego czy przyjmowanie krytyki. Każdy odcinek ma swój odrębny motyw, a aspektem wiążącym jest otwartość, szczerość i brak tabu.

Tworzymy jedyną taką bazę informacji w Polsce, w formie wywiadów pisemnych i podcastu. Skupiamy się na twórcach i ich unikalnej perspektywie na to, czym jest projektowanie graficzne. Wykraczamy poza szablonowe rozmowy na temat inspiracji czy portfolio. W ten sposób promujemy nie tylko design, ale i przedstawicieli tej branży; projektantów graficznych, illustratorów, studia graficzne oraz innych artystów.
BLOG